menü


Sayı-53 : Eylül 2012

Eylül’ün kadim hüznüne sözleşelim demiştik. Söz burada, biz de buradayız. Bu sayımız ile de yeniliklere kapı açmış olmanın derin sükûnu içindeyiz. 53. merhabamızı kabul buyurun lütfen!

Yenilik demişken… Meraklıları için, künye bilgilerinde bizim için ufak, dedikodu kazanları için büyük değişikliklerin olduğuna dikkatleri çekelim. Bunun yanı sıra ilk olarak geçen sayıda sizlerle buluşturduğumuz “gözağrısı” köşemiz, yoğun ilginize mazhar olması sebebiyle dergi ekibi olarak bizi ziyadesiyle u/mutlandırdı. Sonraki sayılarda da yeni ve nitelikli kalemleri okurla buluşturmaya devam edeceğiz. Vitrin kaygısına kapılmış nice derginin yanında, hedeflerden yalnızca biri olarak edebiyata yeni kalemleri kazandırma ereğiyle yürüdüğümüz bu yolda, dileriz ki kendini büyüten bir güzelliğe nail oluruz.

53. sayı sizleri yine güzide şiir ve yazılarla selamlıyor. Hatta bu selama dikkatlice bakacak olursanız, Kemal Çelik’in kaleme aldığı “Leyla ile Mecnun’a Güzelleme” isimli yazıda, size İsmail Abi’nin ve Mecnun’un ve Erdal Bakkal’ın gönderdiği selamı da duyabilirsiniz. Eylül belirsiz bir soğuğun ev sahibidir ama, selamımız ile narin bir sıcaklığı kalbinizde hissedebilirsiniz… İşte bu sayıda size karşılayacak olan yazar ve şairlerimiz: Hasan Bozdaş, Hakan Aktar, Fatih Yavuz Çiçek, Nergihan Yeşilyurt, Samuel Taylor Coleridge çevirisiyle Ertuğrul Rast, Mustafa Özçelik, Kemal Çelik, Vefa Taşdelen, Şeref Yılmaz, Ayten Çalış Yağmur, Fatma Atıcı, Esra Nur Turan, Senem Gezeroğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Tugay Kaban, Berat Demirci, Sümeyye Şeker, Ali Berkay, Elif Nuray. Pek tabii “Seyr-i Fuad” ve “Devran” köşelerimiz de yerlerini aldılar. Bu sayının Seyr-i Fuad yazarı Sümeyye Şeker. Devran’ı ise her zamanki gibi Nergihan Yeşilyurt hazırladı. Derginin duruşuna görsel olarak öncülük eden kapak çizimi yine Alperen Köseoğlu’nun marifetli ellerinden çıktı.

Temrin ekibi olarak, titizlikle hazırladığımız bir sayıyı daha alnımızın akıyla ortaya koymuş olmanın mutluluğunu sürerken, sizleri bir kez daha ve elbette asıl sahibinize emanet ediyoruz.

Editörün özel notu: Artık ülke sınırları içinde -yani ki sizlerle aynı göğün altında- olmadığım ve uzun sayılabilecek bir süre boyunca Budapeşte’de yaşayacağım için, olanı biteni uzaktan uzağa izleyecek olmanın zorluğunu içten içe hissetmeye başladım bile. Gurbet edebiyata nasıl girmiş ola ki derken, derinlerde bir yerden yükselen şarkıyı buraya not düşmemek ne mümkündü:
“Gurbet o kadar acı ki
Ne varsa içinde

Ben gurbette değilim
Gurbet benim içimde”
Güz için sözleşelim,
Vesselam!

Sayilarduyurular

Temrin Dergisi'nin Mart-Nisan Sayısı çıktı... Derginin basin bültenini okumak için tıklayınız

Temrin Dergisi okurlarına müjde! Dergimizin ilk sayilarinda yayinlanan yazilari internet sitemize ekledik. Okumak için tıklayınız

Temrin Dergisi`ni seçkin kitapevlerinden alabilirsiniz. Temrin Dergisi`ni temin edebileceginiz bayilerin listesini görmek için tıklayınız


son sayıziyaretçi sayısı
ferfir