menü


Sayı-51 : Temmuz-Ağustos 2012

İstikrar ile okurun karşısına çıkmayı sürdüren Temrin ; geçen yıllarda da olduğu gibi , yaz ayı dolayısıyla 51-52. sayısını birleştirerek bu ay da raflarda yerini aldı.

Usul usul kendini yenileyen ve samimiyetini her sayıda biraz daha yukarı çıkarma gayretinde olan dergi, bu sayısıyla da okura nitelikli bir çalışma sunuyor. Dergiye yenice eklenen « gözağrısı » isimli bölüm dikkat çekiyor. Temrin, mizanpajıyla da kendini farkettiren bu yeni bölümde daha önce hiçbir yerde çalışması yayınlanmamış kalemleri misafir etmeyi hedefliyor.

Bir süredir şiire ciddi anlamda yer ayıran dergi, bu sayıda da nitelikli ve farklı tarzlardaki şiirleri okurun ilgisine sunuyor.

Bu sayıya katkıda bulunan isimler şöyle :
Şiirleriyle : Abdullah Eraslan, Ertuğrul Rast, Yusuf Bal, Müesser Yeniay, Mehmet Narlı, Nergihan Yeşilyurt, Suat Atik, Tarık Hamza, Tevfik Hatipoğlu, Esma Koç
Yazılarıyla : Onur Akbaş, Cemal Kurnaz, Gülçin Pehlivan, Hatice Eğilmez Kaya, Sıddık Akbayır, Ebru Öztürk Tınaz, Şeniz Bayır, Mustafa Bilgücü, Mükrime Dilekçi Zengin, Tahsin Yıldırım, Yasemin Altıntaş

Derginin sabit bölümleri olan « Seyr-i Fuad », « Künye » ve « Devran » da yine okurun beğenisine sunuluyor. Devran’ı Nergihan Yeşilyurt, Seyr-i Fuad’ı ise bu sayıda Yasemin Altıntaş hazırladı.

Temrin bir yandan usta kalemleri sayfalarında ağırlamayı devam ettirirken, öte yandan genç kalemlere yer vermeyi ve edebiyat namına yapılan her iyi hareketi desteklemeyi hala sürdürüyor.

Kapak çizimlerini Alperen Köseoğlu’nun yaptığı Temrin, her ayın ilk haftası bayilerdeki yerini alıyor ve abonelerine ulaşıyor.

Sayilarduyurular

Temrin Dergisi'nin Mart-Nisan Sayısı çıktı... Derginin basin bültenini okumak için tıklayınız

Temrin Dergisi okurlarına müjde! Dergimizin ilk sayilarinda yayinlanan yazilari internet sitemize ekledik. Okumak için tıklayınız

Temrin Dergisi`ni seçkin kitapevlerinden alabilirsiniz. Temrin Dergisi`ni temin edebileceginiz bayilerin listesini görmek için tıklayınız


son sayıziyaretçi sayısı
ferfir