Acemi Mayis-Haziran 2017

Mayis-Haziran 2017

9 TL

Acemi Dergisi’nin 32. sayısı raflardaki yerini aldı. Okul dergisi misyonunu üstlenen derginin bu sayısında ağırlıklı olarak genç yazarlar bulunmakta. YAZAK (Yazarlık Akademisi Derneği) ve Acemi Dergisi işbirliğiyle düzenlenen 2017 İstanbul Liseler arası İkinci Öykü Yarışması geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

Kategori: İki Aylık Populer Edebiyat Dergisi

Yayınevi: Ferfir Yayınları

ISSN: 1308-3244

Barkot: 9771308324006

Sayfa Sayısı: 48

Ebad: 22x28 cm

Acemi Dergisi’nin 32. sayısı raflardaki yerini aldı. Okul dergisi misyonunu üstlenen derginin bu sayısında ağırlıklı olarak genç yazarlar bulunmakta. YAZAK (Yazarlık Akademisi Derneği) ve Acemi Dergisi işbirliğiyle düzenlenen 2017 İstanbul Liseler arası İkinci Öykü Yarışması geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Yarışmada ilk ona giren öykülere Acemi Dergisi’nin 32. sayısında yer verildi.

Birincilik ödülüne “Sebebi Yağmur Değilmiş” isimli öyküsüyle Yağmur Bingül, ikincilik ödülüne “Merdümgiriz” isimli öyküsüyle Gamze Beken ve üçüncülük ödülüne ise “Gecenin İçinde” isimli öyküsüyle Sude Serah Bilaloğlu layık görüldü.

Yağmur Bingül, Gamze Beken, Sude Serah Bilaloğlu, Senanur Üst, Ahmet Hamdi Çelik, Kumru Bil, Sena Demirbaş, İrem Polat, Kaan Yusuf Çotuk ve Özlem Kaya yarışma neticesinde ilk onu belirleyen isimler oldu. Muhammet Zeki Uygur, Büşra Nil, Abdülkadir Özkan ve Mustafa Soyuer isimli yazarlar da birbirinden farklı türlerdeki yazılarıyla dergideki yerlerini aldı.

Bu sayıda yer alan şairler ise Hasan Ildız, Gökmen Yener, Mert Tahta, Burak Çakır, Taha İhsan Çetin ve Ahmet Demir.

  • YAKINDA

Haberdar Olun!

Copyrights © 2017 Ferfir.