Temrin Mayıs-Haziran 2017

Mayıs-Haziran 2017

12 TL

Temrin, 83.sayısında da edebî değer taşıyan çalışmalarıyla yazar ve şairlerinin çalışmalarını okurlarına ulaştırıyor.

Kategori: İki Aylık Edebiyat Dergisi

Yayınevi: Ferfir Yayınları

ISSN: 1308-3244

Barkot: 9771308324006-83

Sayfa Sayısı: 60

Ebad: 23x22 cm

Temrin, 83.sayısında da edebî değer taşıyan çalışmalarıyla yazar ve şairlerinin çalışmalarını okurlarına ulaştırıyor. .

Ahmet Avcı; kaleme aldığı “Harp Vagonları” adlı şiirini unutulmaz şairimiz Nazım Hikmet’e ithaf etmiş.

Temrin, bu sayısını öykü ağırlıklı olarak yayına hazırlamış. Edebiyatımıza kazandırılması amaçlanan yeni kalemler için Yazarlık Akademisi Derneği ve Acemi dergisi işbirliğiyle düzenlenen YAZAK 4. Ulusal öykü yarışmasının, yetişkinler bölümünde ilk 10 dereceyi paylaşan yazarların öykülerine yer verilmiş.

Yarışma birincisi Fulya Taşçeviren, “Her balık kendi çöplüğünde yüzer”, ikinci sırayı alan Caner Çaylak, “ Asayiş Berkemal” başlığıyla seçkiye girmiş. İbrahim Savar’ın üçüncü olan öyküsü “Hayatın İçinde” adını taşıyor. “Soğuk” adlı öykü de Salman Şeref imzasıyla yayınlanmış.

“Geçmişin Rüyası” ile Mustafa Gökmen, “Son Arzuhalci” ile Selvi Narin çetin, “Dilek Uçurmaca” ile Hatice Dökmen, “Kuş Mezarlığı” ile Aylin Gezek, “Deli Defterleri” ile Ertan Meyan, “Gözlüğüm” ile Kâzım Demir, dereceleri paylaşan diğer öykü yazarları olarak Temrin’de yerlerini almışlar. Serpil Tuncer’in ”Tango” adlı çalışması da bu sayının son öyküsü olarak sunulmakta.

Sevra Fırıncıoğulları, edebiyat ve düşünce alanında iz bırakmış olan Albert Camus’un yazar ve filozof kişiliğinde öne çıkan önemli kavramsal değerleri analiz ediyor. Bu kapsamlı çalışma “Albert Camus ve adiller vicdan, otorite, şiddet ve adalet üzerine bir sorgulama” başlığıyla okurların istifadesine sunuluyor.

  • YAKINDA

Haberdar Olun!

Copyrights © 2017 Ferfir.